Úvod > Projekty > Erasmus+

Stáž žáků v procesu počátečního odborného vzdělávání SŠ v oblasti logistiky
Realizace projektu probíhá od roku 2014.

Program Eramus+ je nástupcem původních projektů Leonardo, do kterých byla naše škola zapojená v letech 2008-2014. S nástupem tohoto nového programu bylo třeba nastudovat nové příručky a podmínky realizace projektu (často dostupné pouze v anglickém jazyce) a došlo k nárůstu administrativních úkonů, které provázely podání projektové žádosti. Na druhou stranu měli žadatelé možnost vyslat na zahraniční stáže více žáků, což uvítali jak zástupci škol tak i jejich žáci.

Smysl a cíle projektu

Stejně jako předchůdce je i tento evropský program zaměřen na podporu zahraničních stáží pro žáky škol v České republice.

Účastníci stáže se zapojí do běžného pracovního procesu, ověří si svoje odborné znalosti zejména z oblasti dopravy, přepravy, logistiky, skladování, zbožíznalství, ekonomiky, účetnictví, obchodní a cizojazyčné komunikace. Budou řešit konkrétní problémy a situace ve firmě a poznají její fungování. Dále se seznámí s technologickými postupy, používaným odborným softwarem a budou rozvíjet své kompetence. Výstupem bude zpracování závěrečné zprávy a PowerPointové prezentace, kde krom prezentace firmy, zhodnotí i svůj vlastní rozvoj.

Závěrečné zprávy z realizace projektů Erasmus+: