Úvod > Žáci a rodiče > Školská rada

Do čela Školské rady byl zvolen Mgr. Vlastimír Sunek.

Školská rada se zřizuje při základních, středních a vyšších odborných školách. Je to orgán školy, který umožňuje rodičům či zákonným zástupcům nezletilých žáků, zletilým žákům, pedagogickým pracovníkům školy a zřizovateli podílet se na správě školy.

Školskou radu zřizuje zřizovatel, který zároveň stanoví počet jejich členů a vydává volební řád. Ředitel školy zajišťuje v souladu s volebním řádem uskutečnění voleb do Školské rady. Funkční období členů je 3 roky.

Třetinu členů jmenuje zřizovatel, třetinu volí rodiče či zákonní zástupci nezletilých žáků a zletilí žáci a zbylou třetinu volí pedagogičtí pracovníci školy. Členem nemůže být ředitel školy.

Školská rada zasedá nejméně dvakrát ročně. Zasedání svolává její předseda (první zasedání svolává ředitel školy). Zasedání se musí účastnit ředitel nebo jím pověřený zástupce.

Úkoly a pravomoci školské rady

• vyjadřuje se k návrhům školních vzdělávacích programů a k jejich následnému uskutečňování,
  • schvaluje Výroční zprávu o činnosti školy,
  • schvaluje Školní řád,
  • schvaluje pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků,
  • podílí se na zpracování koncepčních záměrů rozvoje školy,
  • projednává návrh rozpočtu právnické osoby na další rok,
  • vyjadřuje se k rozboru hospodaření a navrhuje opatření ke zlepšení hospodaření,
  • projednává inspekční zprávy České školní inspekce,
  • podává podněty a oznámení řediteli školy, zřizovateli či orgánům státní správy.

Členové školské rady:
příjmení a jméno pracovní pozice
Sunek Vlastimír, Mgr.  SŠ logistická Dalovice, zástupce ředitelky školy
Bechiňský Václav, Ing. (předseda) SŠ logistická Dalovice, učitel odborných předmětů
Novotný Jan, Ing. Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje
Poštová Martina, Mgr. WITTE Nejdek, spol. s r. o.
Hylasová Tereza SŠ logistická Dalovice, žákyně
Martinovská Alena SŠ logistická Dalovice, žákyně