Úvod > Informace o škole > Aktuality ze školy > Projektový týden odborného vzdělávání a GMW

Datum konání:
21.3.2022
Datum ukončení:
27.3.2022

Po dvouleté pauze mohla SŠ logistická Dalovice opět realizovat celoškolní PROJEKTOVÝ TÝDEN ODBORNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ. Hlavním cílem byl rozvoj podnikavých kompetencí a finanční gramotnosti. Během týdne jsme zorganizovali 23 akcí pro žáky, z nichž hlavní část tvořila setkání s odborníky z firem a dalších institucí, např. úřadu práce. Došlo tak k úzkému propojení teoretické výuky s praxí.

Žákům se během týdne představily firmy spolupracující se školou při zajímavých přednáškách a workshopech. Ve škole jsme přivítali i naše absolventy, kteří přiblížili žákům náročnost přechodu od studia do pracovního poměru. Samozřejmostí byly vstupy, během nichž žáci získali praktické informace o chodu firmy.

V rámci Projektového týdne odborných předmětů starší a žáci prezentovali svým mladším spolužákům svoje dosavadní aktivity a předávali cenné zkušenosti, týkající se např. odborné praxe, zpracování maturitní práce, poznatků z exkurzí, odborných soutěží a seznámili je s projekty, se kterými soutěží a obsazují přední příčky.

Souběžnou akcí byl GLOBAL MONEY WEEK 2022 pod patronací Ministerstva financí, kdy jsme rozvíjeli finanční gramotnost žáků, a to přednáškami na téma osobní finance, kryptoměny, investování, podnikání a prodejní a obchodní dovednosti u finančních produktů.

Sami žáci, vyučující i zástupci firem vyhodnotili tento týden výjimečným a přínosným.

Ing. Andrea Kovardinská, tisková mluvčí školy

Mgr. Vlastimír Sunek, ředitel školy

Příjem přihlášek
Exkurze v automatickém třídícím centru České pošty