Úvod > Projekty > Comenius

Socrates - Comenius (CA1-04-83)
Projekt byl realizován v letech 2004 - 2006.

Smysl a cíle projektu

Cílem tohoto 3 letého projektu bylo získat přehled o organizaci a systému školy a dále o pestrosti školního života v partnerských školách, poznat rozdíly, učit se srovnávat a získat motivaci pro další vlastní rozvoj.

Roli koordinátora projektu převzalo Balthasar-Neumann Gymnasium v německém Marktheidenfeldu. Krom naší školy se do projektu ještě zapojilo Liceum Ogolnoksztalcace Wl. Broniewsklego z Ostrowiece v Polsku a italská Scuola Media Statale "Simone Catalano" ze Sicílie.

Velký přínos představovalo jazykové zdokonalení zúčastněných žáků a navázání osobních kontaktů a rozvoje spolupráce při poznávání sousedních států a jejich školských systémů. Jako hlavní jazyky projektu byly použity angličtina a němčina.

V průběhu projektu došlo k několika návštěvám, výměnným pobytům a projektovým dnům, během kterých měly školy připravené prezentace na jednotlivá témata:

• svátky a oslavy,
  • otevřená škola,
  • sociální program,
  • demokratické struktury.

Pro více informací a výstupy z jednotlivých roků realizace pokračujte na starý web projektu.

Praxe - 1.A, 1.Z; 3.OS - pg. rada; STK 3.roč.
Praxe - 1.A, 1.Z STK 3.roč.
Předání vysvědčení - MZ; Praxe - 1.A, 1.Z STK 3.roč.
Planeta země 2.A, 2.Z
Vysvědčení 3.OS STK 3. roč.
Logistik Junior ZŠ a Logistická burziáda - 4. 6.
ZZ - písemná
ZZ - praktická
ZZ - praktická
ZZ - praktická/Vstup - 3. roč.
TA - 1. roč.
Odevzdání témat a VMP, GMP, OMP - 3. ročníky
ZZ - ústní
ZZ - vysvědčení