Úvod > Informace o škole > Profil školy

Profil školy

Logistická škola je státní, má bohatou tradici (založena v roce 1958) a skvělé výsledky v uplatnění absolventů.

Jako jediná poskytuje unikátní kvalitní vzdělání v oblasti široké logistiky - v oboru 21. století.

Součástí školy je Logistická celoživotní akademie - místní centrum celoživotního vzdělávání.

Charakteristika školy:
  • certifikovaná instituce: Škola doporučená zaměstnavateli,
  • státní škola rodinného typu se zachováním náročnosti a kvality,
  • široké zaměření oborů = široké uplatnění absolventů podle potřeb trhu,
  • technické a obchodně ekonomické zaměření oborů,
  • obory s maturitou i výučním listem, vhodné pro dívky i chlapce,
  • 11 tříd denního a 1 třída dálkového nástavbového studia (cca 280 žáků), 25 kmenových učitelů (kvalifikovanost vyučujících 95%),
  • umístění školy v malebném nově zrekonstruovaném zámečku (kulturní památka) v klidném prostředí zámeckého parku,
  • klidné a přátelské prostředí s možností individuálního přístupu,
  • podpora nadaných žáků i žáků se speciálními vzdělávacími potřebami,
  • benefitní systém ,,Proč studovat u nás"
  • modulární vyučování (systém standardů, kreditů a ocenění - každý může být úspěšný),
  • úzká spolupráce s partnerskými firmami v ČR i zahraničí,
  • úspěšná projektová činnost školy - nabídka stáží a výměnných pobytů pro žáky a vyučující, modernizace vybavení učeben.

Školní dvanáctero aneb Kam směřujeme?

Materiální a technické vybavení školy:
  • cca 130 počítačů, 4 interaktivní tabule, 13 dataprojektorů,
  • 2 moderní multimediální učebny (cizí jazyky, logcentrum - centrum fiktivních firem, simulovaný sklad),
  • 3 odborné učebny včetně simulovaného skladu,
  • 5 počítačových učeben s odborným softwarem (SAP Business One, Doprava 3K, TimoCom, DUNA, MountBlue, ATF, xAPOST, výuka jazyků),
  • audiovizuální technika propojená na Internet ve všech učebnách,
  • digitální Mediatéka (studijní opory, digitální podpora výuky, Moodle, intranet, sklad učebnic, žákovská a učitelská knihovna),
  • studentská klubovna a poradenské centrum,
  • odpočinková místa na chodbách pro žáky v době volných hodin.

Výuka tělesné výchovy probíhá na novém venkovním hřišti v Dalovicích a nebo v tělocvičnách a sportovních halách v Karlových Varech, které si škola pronajímá.

Ubytování zajišťuje Domov mládeže v Lidické ulici v Drahovicích a stravování je možné na Střední zemědělské škole, která se nachází 200 metrů od budovy školy. Mimo toho je studentům ve škole k dispozici automat na teplé a studené nápoje a automat s drobným občerstvením.