Dnes je
Drobečková navigace

Úvod > Informace o škole > Aktuality ze školy > GMW - Buduj svou budoucnost, nakládej s penězi chytře

GMW - Buduj svou budoucnost, nakládej s penězi chytřeDatum konání:
21.3.2022
Datum ukončení:
27.3.2022

Naše škola se opět připojila k projektu - Světový týden vzdělávání o penězích a finanční gramotnosti.

Smyslem iniciativy je upozornit na nutnost výuky a osvojování si zdravých finančních návyků od útlého věku až do dospělosti.

Cílem a úkolem kampaně je pomoci po celé republice zorganizovat maximální počet přednášek, workshopů a setkání s tématem
Mysli na svou budoucnost, nakládej s penězi chytře!

Projektový týden - den 2, úterý 22. 3. 2022
 • Den pod záštitou našeho partnera České pošty workshop s praktickým nácvikem obchodních dovedností.
 • Pro končící ročníky se konal workshop pod záštitou úřadu práce. Žáci obdrželi informace, jak je to se zdravotním pojištění po ukončení studia a jak případně může úřad pomoc. Dekujeme za množství nových informací.
 • Žáci ze třídy 3.Z si poslechli přednášku Czech Invest a zároveň jeho zástupci zprostředkovávají žákům prakticky HR, pohovor do firmy a psychologické testy, se kterými se mohou potkat při náboru u firem.
 • Webinář s Pavlou Jarošovou, se kterou žáci třídy 1.A komunikovali prostřednictvím on-line Teams. Ptali se na začátek podnikání, zvoleni názvu a možnosti dalšího růstu. Pavla Jarošová, vystudovala technologii tisku na VŠ v Lipsku, po návratu do ČR vybudovala kariéru v Euromédii a následně se rozhodla, že se postaví na vlastní nohy a s manželem otevřeli a už 10 let provozují úspěšnou restauraci s cukrárnou.
 • Tým našich žáků absolvoval 2. část krajského kola ve Finanční gramotnosti. Držíme palce pro úspěšné umístění
Projektový týden - den 3, středa 23. 3. 2022
Dnes bylo ve škole opravdu živo, navštívilo nás 9 partnerských firem a několik bývalých žáků. Přednášky byly velmi rozmanité, od prezentace firem, přes nabídku zaměstnání až po zkušenosti z praxe. Všem zúčastněným děkujeme za přínosné informace, postřehy z praxe a rozsah znalostí, které před žáky prezentovali. 
 • Proběhlo školní kolo soutěže Logistik junior SŠ. Mezi sebou se utkaly třídy 1.Z a 2.Z. Vítězství si odnesla třída 1.Z. Gratulujeme.
 • Žáci ze třídy 4.A maturitního oboru Logistika ve službách a finančnictví obdrželi Osvědčení o absolvování programu Investiční specialista. Žáci absolvovali blok odborných přednášek s odborníkem z praxe Ing. Lenkou Třískovou a vyučující předmětu Finanční služby Ing. Andreou Kovardinskou. Blok přednášek byl ukončen závěrečným testováním.
 • Národní památkový ústav. Paní Mgr. Olga Rohelová přednášela třídám 2.A a 3.A o zámcích, hradech, sochách a dalších památkách v České republice. Žáci získali informace o kamenném křížku v Dalovickém parku.
 • Žáci ze třídy 3.Z maturitního oboru Provoz a ekonomika dopravy, získali možnost načerpat mnoho nových informací na základě přednášky ČD. Ze zprávy žáků: "Zjistili jsme, že existuje mnoho institucí, se kterými musí České dráhy spolupracovat. Nejvýznamnější úřad, se kterým musí spolupracovat, je Drážní úřad, který zajišťuje udržování a zvyšování bezpečnosti provozování jednotlivých drah; dále také provozuje kontrolní činnost nebo stavební činnost. Víme, co všechno je třeba proto, aby mohla vzniknout nová dráha, co se musí všechno zařídit, aby dráha byla provozována nebo co všechno se musí zařídit, pokud chcete být provozovatelem dráhy. Děkujeme odborníkům z praxe za jejich čas se podělit se žáky o nejnovější informace z praxe.
 • Partner školy - DHL Česká Republika. Tým 6 zaměstnanců se představil velmi zajímavou a živou přednáškou končícím ročníkům. Žáci se seznámili s chodem firmy. Velmi přínosné bylo se setkáme se 3 absolventy, kteří přiblížili žákům jejich postupné uplatnění na trhu práce a jejich činnost u firmy. Žáci měli radost ze sladké tečky závěrem, o kterou se postarala firma DHL Česká republika.
 • Další výbornou přednášku doplněnou zajímavými videi, nám připravili zástupci z firmy KH Czechia z Chodova. Na ukázku nám přinesli i některé z jejich výrobků, jako např. díly do automobilu, granuláty či lékařské vybavení. Jako malou pozornost od firmy dostal každý žák malý dáreček ve formě bločku a zvýrazňovače.
 • RNDr. Miroslav Hrdlička z Cestovní kanceláře specializované na poznávací zájezdy přednášel žákům maturitního oboru Logistika ve službách a finančnictví. Žáci byli seznámeni s kulturou různých zemí. Věnovali pozornost i tomu, jak založit cestovní kancelář.
 • Zástupci Chebské pobočky německé firmy Textil Logistic nám přijeli sdělit informace o své specializaci. Pro žáky byly velmi přínosné názorné ukázky navrženého textilu. Mezi nejznámější odběratele firmy patří například Buckinghamský palác.
 • Z další partnerské firmy OVB k nám dorazila Ing. Lenka Třísková. Interaktivní přednáška byla zaměřena na rozpočet domácnosti a nakládání s osobními financemi. Žáci zkoumali výhody a nevýhody podnikání.
 • Profesní cesta absolventa SŠ logistické. Náš absolvent maturitního oboru Provoz a ekonomika dopravy Jan Veselý seznámil žáky nižších ročníků s tím, jak se může jejich kariéra vyvíjet. Jan se již během studia zajímal o investování a jeho maturitní práce byla na toto téma zaměřená. Žáky seznámil, jak investovat a co všechno se musel naučit. Přednáška byla velmi inspirativní a motivační. Velmi  zaujaly i pracovní pobyty a investiční činnost v zahraničí.
 • Premiant školy, Jiří Krejčí ze třídy 4.A maturitního oboru Logistika ve službách a finančnictví si připravil interaktivní přednášku na Kryproměny. Zpracoval na tuto tematiku maturitní práci a v rámci volného času studuje problematiku Kryptoměn do hloubky. Žáci mají nyní povědomí o pojmech: těžba, trezor, peněženka. Nyní už umí používat příslušné aplikace.
 • Maturanti 4.Z oboru Provoz a ekonomika dopravy - Petr Kmošek, Vladimír Čech, Jakub Holub a David Veršecký přednášeli o regionálním kole soutěže Navrhni projekt. Jak obstát před hodnotící komisí a čím je zaujmout. Následně Jakub Holub pohovořil o jeho zkušenostech z praxe u ČD Cargo. Předávali žákům rady ohledně praxe.
 • Jak na maturitní práci? Žáci ze 4.Z dávali rady svým spolužákům.
 • Další zajímavou přednášku si připravil bývalý absolvent maturitního oboru Provoz a ekonomika dopravy z roku 2016/2017 Vadim Demyanenko a jeho pracovní kolegyně.
  Žákům byla představena přepravní firma sídlící v Holandsku, která přepravuje zboží různých typů. Přednáška žákům rozšířila znalosti v logistických procesech. Dále byly představeny systémy pro sledování řidičů.
 • Na závěr projektového dne absolvovali naši budoucí maturanti workshop s personalisty naší partnerské firmy HOPI. Velmi přínosná byla simulace náboru do firmy. Žáci si prošli sestavení životopisu a čeho se vyvarovat. Hodně se diskutovalo o postojích a vyjadřování na pracovním pohovoru.

Projektový týden - den 4, čtvrtek 24. 3. 2022

 • Praktika ve třídě 3.Z - měření dopravních ukazatelů. Žáci obdrželi přístroje - jeden na měření hluku, druhý na měření kvality ovzduší. Vyzkoušeli si měření hluku v nedalekém altánu, pod nímž je frekventovaný dopravní tah.
 • Žáci třetích ročníků se zúčastnili online regionálního kola pro Karlovarský a Ústecký kraj v soutěži ,,Navrhni projekt." Soutěže se zúčastnilo mnoho skvělých projektů, včetně těch našich.

Projektový týden - den 5, pátek 25. 3. 2022

 • Žáci třídy 4.A maturitního oboru Logistika ve službách a finančnictví absolvovali on-line webinář s ředitelkou YOURCHANCE  Janou Merunkovou. Diskutovali o jejich zkušenostech, rozvoji, postojích a cílech ve finančním světě. Velmi zajímavá byla i diskuze o knihách Roberta T. Kiyosakiho, které se věnují finančnímu vzdělávání. Žáci byli uchváceni z osobního setkání paní ředitelky s autorem a následného ovlivnění budoucího života.

 

 • Žáci ze třídy 1.Z se on-line setkali s Lubomírem Valíkem z Asociace finančních poradců České republiky a povídali si na téma "kryptoměna". Odpovídal žákům na otázky: Jak se platí kryptoměnou? Jakou kryptoměnu a kdy nakoupit? Kdy je nejlepší nakupovat? NFT, jako moderní nástroj investování. Zájem o téma Kryptoměn je velký a těšíme se na další setkání.
 

Kalendář akcí - hide

Po Út St Čt So Ne
27
STK 3. ročníky
28
Soutěž Logistik junior ZŠ
STK 3. ročníky
Logistik junior ZŠ 2024
29
Předávání maturitních vysvědčení
STK 3. ročníky
30
STK 3. ročníky
31
STK 3. ročníky
1 2
3
Písemná ZZ
4
Pozvánka na "Zahradní slavnost 2024"
5
Praktická ZZ
6
Praktická ZZ
7
Volby do školské rady 2024
Praktická ZZ
8 9
10 11 12
Informační schůzka - budoucí 1. ročníky
13 14 15 16
17
Ústní ZZ
18
Ústní ZZ
Třídní schůzka budoucího 1. ročníku operátor skladování
19 20 21
Výsledky 2. kola přijímacího řízení LFS
22 23
24 25 26 27 28 29 30