Úvod > Žáci a rodiče > Fiktivní firmy

Fiktivní firmy

Činnost fiktivních firem má na starosti Ing. Miloslava Brožíková.

Fiktivní firmy jsou na naší škole zřízeny v rámci odborných předmětů a volnočasových aktivit. První fiktivní firma byla zřízena již v roce 2001 a během několika let jejich obliba stoupla a nyní na škole existuje několik firem.

Jde o virtuální společnosti, které jsou však vedeny za stejných podmínek jako společnosti reálné. Simulují reálné procesy, nabízejí a poptávají produkty a služby. Forma, struktura a funkce fiktivních firem je shodná s těmi reálnými. Jediným rozdílem je, že nejsou používány reálné ale fiktivní peníze.

Cílem výuky je trénovat iniciativu, samostatnost a také poskytnout znalosti potřebné k založení a vedení obchodní společnosti či živnosti. Žáci pracují v týmu, přijímají zodpovědnost, rozvíjejí iniciativu a zlepšují své měkké a odborné dovednosti.

V průběhu roku firmy nabízí své produkty a služby na trhu fiktivních firem. Tento trh představují firmy z jiných škol v České republice či zahraničí. Každoročně se koná několik regionálních veletrhů fiktivních firem (Plzeň, Most, Sokolov, aj.) a také mezinárodní veletrhy fiktivních firem (např. Praha, Olomouc).

V současnosti na naší škole fungují tyto firmy:

Fiktivní firmy:

Cvičné firmy:

Třídní schůzky pro rodiče 1. ročníků - 31.8.2020 AKTUALIZACE
Opravné zkoušky
Pilotní ověření prvků duálního systému vzdělávání v KK