Úvod > Žáci a rodiče > Office 365

Office 365

Naše škola umožňuje všem aktuálním studentům a zaměstnancům využívat on-line produkt Office 365. Tento balíček slouží pouze pro domácí a školní využití a obsahuje mimo jiné Microsoft Word, Excel, PowerPoint, OneDrive, OneNote, Outlook a Teams. Pro seznámení se s Office 365 mohou posloužit buďto úvodní příručky nebo studijní materiály od Microsoftu.

Produkt Office 365 je dostupný na adrese www.office.com.

Pro získání zástupce webových aplikací je postup následující:

1. Otevřete ve webovém prohlížeči portál www.office.com
  2. Následně přes tlačítko "Přihlásit se" dojděte na přihlašovací formulář, kde zadáte uživatelské jméno:
    • zaměstnanci: login ve tvaru prijmeni@logistickaskola.cz a heslo jako do počítače ve škole
    • studenti: login ve tvaru uzivatelskejmenodopocitaceveskole@logistickaskola.cz a heslo jako do počítače ve škole
    • poznámka: i přesto, že na portálu Office365 je u uživatele možnost "Změna hesla", změnu hesla je možné provést pouze na počítači ve škole
  3. Na úvodní stránce klikněte na tlačítko "Nainstalujte si Office"
  4. Na další stránce v záložce "Aplikace a zařízení" zvolte požadovaný jazyk, bitovou verzi Vašeho operačního systému a v kolonce Edice ponechte možnost "Nainstalujte si Skype pro firmy Basic". Poté klikněte na tlačítko "Nainstalovat Skype".
  5. Tímto se stáhne instalátor, který nainstaluje do počítače zástupce pro webové aplikace. Zástupce najdete v nabídce Start pod názvem "Office". Bude mít následující ikonu: office.png.
  6. Pomocí tohoto zástupce můžete nyní zvolit aplikaci a pracovat v on-line režimu.
  7. Vytvořené dokumenty doporučujeme ukládat přímo na OneDrive, kde je budete mít dostupné z kteréhokoliv místa připojeného na Internet. Dokumenty je vždy možné stáhnout do počítače.

Použitím balíčku Office365 pod doménovým účtem školy (@logistickaskola.cz) souhlasíte s licenční politikou a berete na vědomí, že tento produkt slouží pouze pro studijní využití či u zaměstnanců pro pracovní účely.

V rámci nasazení produktu Office 365 byly všem žákům zřízeny e-mailové schránky ve tvaru "uzivatelskejmenodopocitace@logistickaskola.cz". Jejich aktivace byla provedena dne 22. května 2020. Tyto schránky slouží pouze ke školním účelům a každý uživatel je plně zodpovědný za ochranu před jejím zneužitím.

Tyto e-mailové schránky mohou sloužit pro komunikaci jak mezi žáky samotnými, tak i mezi žáky a vyučujícími a mohu být na nich přijímány pozvánky ke spolupráci v rámci aplikace Teams. Kapacita e-mailové schránky každého uživatele je 50 GB.

Pro přístup k e-mailu s doménou @logistickaskola.cz je možné využít několik možností:

• www.outlook.office.com,
  • www.office.com a následně spustit aplikaci Outlook,
  • dát si jednu z výše uvedených adres do oblíbených či na lištu záložek v prohlížeči a nebo si uložit zástupce do profilu v počítači,
  • nastavit si v počítači či mobilním zařízení poštovního klienta (např. Outlook, BlueMail),
  • nastavit si přeposílání e-mailů do jiné vlastní e-mailové schránky (Seznam, Gmail) - vzhledem k širokým možnostem Office 365 tuto možnost nedoporučujeme.

Po ukončení studia či pracovního poměru na škole dojde do 30 dní k deaktivaci účtu Office 365. Získaný e-mailový účet bude zrušen a nebude na něm nadále možné přijímat a odesílat zprávy.

V případě potíží nebo dalších dotazů kontaktujte Správce sítě (spravce@logistickaskola.cz).