Úvod > Žáci a rodiče > Office 365

Office 365

Naše škola umožňuje všem aktuálním studentům a zaměstnancům využívat produkt Office 365 na svých domácích zařízeních. Tento balíček slouží pouze pro domácí a školní využití a obsahuje mimo jiné Microsoft Word, Excel, PowerPoint, OneDrive, OneNote, Outlook a Teams. Pro seznámení se s Office 365 mohou posloužit buďto úvodní příručky nebo studijní materiály od Microsoftu.

Produkt Office 365 je dostupný na adrese www.office.com.

Pro získání licence do domácího počítače je postup následující:

1. Před zahájením samotné instalace se ujistěte, že v počítači není jakákoliv součást dřívější instalace Microsoft Office či Office 365 (vše doporučujeme odinstalovat, jinak mohou být potíže při instalaci a následném spouštění jednotlivých aplikací).
  2. Otevřete ve webovém prohlížeči portál www.office.com
  3. Následně přes tlačítko "Přihlásit se" dojděte na přihlašovací formulář, kde zadáte uživatelské jméno:
    • zaměstnanci: login ve tvaru prijmeni@logistickaskola.cz a heslo jako do počítače ve škole
    • studenti: login ve tvaru uzivatelskejmenodopocitaceveskole@logistickaskola.cz a heslo jako do počítače ve škole
    • poznámka: může se stát, že v průběhu přihlašování se systém zeptá, zda využíváte "Pracovní  nebo školní účet" nebo "Osobní účet", v tomto případě zvolte, že se jedná o "Pracovní nebo školní účet"
  4. Na úvodní stránce pomocí tlačítka "Nainstalujte si Office" stáhněte instalátor k provedení instalace balíčku Office do zařízení a poté pokračujte dle pokynů

Každý uživatel má omezený počet licencí k instalaci.

Podrobný návod k instalaci naleznete na webových stránkách podpory Microsoftu.

Instalací výše uvedeného balíčku souhlasíte s licenční smlouvou (před zahájením instalace je k dispozici k přečtení) a berete na vědomí, že slouží v omezeném počtu na domácí zařízení a pouze k domácímu nebo školnímu využití.

Mimo klasických desktopových aplikací můžete však využívat i jejich cloudové verze, které jsou vidět na úvodní obrazovce www.office.com po přihlášení.

V rámci nasazení produktu Office 365 byly všem žákům zřízeny e-mailové schránky ve tvaru "uzivatelskejmenodopocitace@logistickaskola.cz". Jejich aktivace byla provedena dne 22. května 2020. Tyto schránky slouží pouze ke školním účelům a každý uživatel je plně zodpovědný za ochranu před jejím zneužitím.

Tyto e-mailové schránky mohou sloužit pro komunikaci jak mezi žáky samotnými, tak i mezi žáky a vyučujícími a mohu být na nich přijímány pozvánky ke spolupráci v rámci aplikace Teams. Kapacita e-mailové schránky každého uživatele je 50 GB.

Pro přístup k e-mailu s doménou @logistickaskola.cz je možné využít několik možností:

• www.outlook.office.com,
  • www.office.com a následně spustit aplikaci Outlook,
  • dát si jednu z výše uvedených adres do oblíbených či na lištu záložek v prohlížeči a nebo si uložit zástupce do profilu v počítači,
  • nastavit si v počítači či mobilním zařízení poštovního klienta (např. Outlook, BlueMail),
  • nastavit si přeposílání e-mailů do jiné vlastní e-mailové schránky (Seznam, Gmail) - vzhledem k širokým možnostem Office 365 tuto možnost nedoporučujeme.

Po ukončení studia či pracovního poměru na škole je každý uživatel povinen odinstalovat všechny aplikace, které získal prostřednictvím portálu Office 365 v propojení s počítačovým účtem ze školy.

Všechny platné licence budou deaktivovány do 30 dní od ukončení studia či pracovního poměru na škole. Získaný e-mailový účet bude deaktivován a nebude na něm nadále možné přijímat a odesílat zprávy.

V případě potíží nebo dalších dotazů kontaktujte Správce sítě (spravce@logistickaskola.cz).

Společná část maturitní zkoušky
Společná část maturitní zkoušky
Jednotná přijímací zkouška - 8. 6. 2020
!!! Pokyny k přijímacím zkouškám !!!