Úvod > Informace o škole > Aktuality ze školy > Projektový týden GMW 2024

18.3.2024
Datum ukončení:
22.3.2024

V týdnu od 18.3.2024 nás čeká Projektový týden odborného vzdělávání a GMW 2024. Během tohoto týdne proběhnou různé aktivity, které mají za cíl přiblížit žákům oblast logistiky, dopravy, financí, cestovního ruchu a dalších příležitostí. Žáci mají možnost účastnit se workshopů, přednášek od odborníků z praxe, soutěží a exkurzí do logistických center. Tento projekt podporuje rozvoj praktických dovedností a propojení teoretického vzdělání s reálným pracovním prostředím. Škola také zdůrazňuje význam jazykového vzdělání a IT dovedností.

Pondělí:
Testování SCIO - matematická gramotnost
Den pro školu - logistika, defence flow.  Logistika v praxi, podnikání, celní problematika a zároveň krásný příklad práce naší bývalé žákyně Veroniky Řeřichové.
Česká spořitelna - finanční gramotnost
Krajská hospodářská komora - workshop podnikání
Interim Logistics
Ekoškola, Tereza vzdělávací centrum

Úterý:
Testování SCIO - čtenářská gramotnost
European Financial Planner - Martina Malá provedla naše třídy finanční gramotností. Žáci načerpali mnoho nových informací z její finanční a poradenské praxe.
Česká pošta - workshop
Obchodní akademie, vyšší odborná škola cestovního ruchu a jazyková škola - přednáška
Krajská hospodářská komora - workshop s personalistkou Petrou Strnadovou
Vysoká škola finanční a správní - přednáška

Středa:
Den pro školu - koučinkové setkání, které bylo určeno pro žaky tříd 3.A a 4.A a zaměřilo se na téma komunikace s názvem “Jak se dohodneme?” Během setkání byly sdíleny různé příběhy a zkušenosti, které měly za cíl ukázat význam autenticity a upřímnosti v komunikaci. Žáci byli aktivně zapojeni a diskutovali o různých aspektech komunikace a vzájemného porozumění.
Krajská hospodářská komora - pro 3.OS byl dnes připraven workshop na téma podnikání, žáci si zakládali své vlastní vysněné podnikání s business plánem.
Škoda Auto Vysoká škola - studenti VŠ velmi poutavě seznámili nejen s obory studia, ale i možnostmi stáží, i v zahraničí, programy Erasmu, operativních leasingů pro žáky, jak řešit školné a stipendia, provázanost s firmami a praxí, atd.

Čtvrtek:
Cestovní kancelář Hrdlička - práce v CK
Česká pošta - 3.A ukončila cyklus workshopů České pošty v rámci projektu Nastavení nových vzdělávacích a výchovných priorit reflektujících měnící se potřeby trhu práce v sektoru dopravy a spojů.
HOPI - Zástupci naší partnerské firmy HOPI představili žákům problematiku Mezinárodní dopravy, přepravy a připravili si pro ně i interaktivní soutěž na toto téma.
Krajská hospodářská komora - workshop trh práce, podnikání
Ekoškola, Tereza vzdělávací centrum

Pátek:

Česká spořitelna - dvě absolventky pracující v České spořitelně rozšiřovaly u žáků finanční gramotnost. Zazněla důležitá témata: jak si chránit peníze, jestli je výhodná kreditní karta, druhy úvěrů, práce bankovního poradce. Jsme rádi, že naši absolventi se k nám vracejí v roli přednášejících.

Policie ČR žáci závěrečných ročníků byli seznámeni s možnostmi na trhu práce, uplatněním v tomto oboru a možnosti růstu do budoucna. Policie ČR je velmi vstřícná ke studiu svých zaměstnanců a podporuje je ve vzdělávání.

Lagarde - přednáška
Synthomer - 4. ročníky si vyzkoušely jobs poradnu v rámci workshopu s paní Poštovou. Nelehké rozhodování kam po škole a danou problematiku otevřely v reálném prostředí pracovního trhu. Je důležité trénovat obdobné pohovory.
Testování SCIO - matematická gramotnost

Velmi děkujeme všem, kteří v naší škole přednášeli a nastínili žákům, co je čeká po ukončení vzdělávání. Ať jsou jim získané znalosti ku prospěchu.

Velké poděkování patří všem pedagogům, kteří se zapojili do projektu jako organizátoři. Byl to velmi zajímavý týden a těšíme se zase za rok!

Písemná MZ - AJ
Přijímací zkoušky 1. termín