Úvod > Informace o škole > Aktuality ze školy > Shrnutí Projektového týdne a GMW

Shrnutí Projektového týdne a GMW

Datum konání:
20.3.2023
Datum ukončení:
24.3.2023

PONDĚLÍ, 20. března 2023

Amphenol - paní Sochorová představila firmu, možnosti a požadavky na zaměstnání.

Česká pošta -  na přednášce ČP se rozpoutala debata o doručování balíků. Proč mezi dopravci využívat ČP? Jaká je logistika doručování?

Jiří Krejčí - ještě minulý rok žák naší školy, nyní student ZČU prezentoval téma "Kryptoměny". V rámci přednášky si žáci prohlédli maturitní práci na toto téma a získali povědomí, jak se připravit k maturitě.

Jan Pokorný- spolumajitel rodinné stěhovací firmy mluvil o logistice v praxi a využití schodolezů.

Policie ČR - pan Richtr seznámil žáky s útvary policie, přiblížil jim jejich práci a prezentoval prověrku tělesné zdatnosti v průběhu přijímacího řízení k policii.

ÚTERÝ, 21. března 2023

Český červený kříž - Žáci se zamysleli nad válkou na Ukrajině a nad šíření poplašných zpráv.

Vysoká škola finanční a správní, Obchodní akademie, vyšší škola cestovního ruchu a jazyková škola - žákům byla prezentována možnost dalšího vzdělávání a navazujícího studia. Představen byl projekt Erasmus a jeho výhody pro studenty VŠ

Česká spořitelna - Žáci debatovali o financích, zadlužení, finanční gramotnosti a službách, které nabízí peněžní ústavy. Připomněli si i důležitost ochrany osobních údajů.

STŘEDA, 22. března 2023

Armáda České republiky - Kam po SŠ? Uplatnění pro studenty, podmínky přijetí a představení armády jako celku. Řeč přišla i na to, jaké je to být vojákem v záloze.

Aleš Procházka -  Žáci si mohli během přednášky "Paměťové techniky" vyzkoušet, jak zlepšit krátkodobou paměť a jak na učení, aby mělo smysl. Proč spát, pít, jíst a další vlivy na činnost mozku.

Česká pošta - školení Leadership. V rámci workshopu žáci rozebírali příběhy slavných  lidí a jejich motavaci v životě.

Tesco stores ČR - Oblastní manažerka firmy představila firmu, logistický řetězec, benefit, pracovní pozice, kariérový růst a další možnosti a výhody

UniCredit Bank - Řešilo se, jak se nedostat do exekuce a jaký úvěr je vhodný, co je to lichva a lichvář a proč se vyhnout těmto druhům půjček.

Dnes si připravili prezentace žáci fiktivních firem z vyšších ročníků a svým spolužákům přiblížili, co je v následujících ročnících čeká

ČTVRTEK, 23. března 2023

Armáda České republiky - svou prací obeznámili žáky dva útvary armády. Rakovnický se specializuje na logistiku , Žatecký mluvil o smyslu armády

CK Hrdlička - hlavním tématem bylo cestování. Porovnání cestování před covidem a po covidu. Zaměřeno hlavně na studenty a osoby v důchodu.

Experti do škol - pan Stroukal uvedl žáky do problematiky peněz, vzniku, oběhu a řeč byla také o Darkwebu.

Petra Kocová - přiblížila žákům logistiku ve skladu od dělníků až po manažery. Dotkli se témat obalů, zpracování masa i expedice.

Právní vědomí - žáci se dozvěděli, jaké máme druhy práva. Přednáška byla zaměřena na rodinné právo a situace, které vznikají při rozvodu rodičů.

Jakub Holub - absolvent naší školy seznámil žáky s prací strojvedoucího, mluvil z vlastní praxe a zkušeností.

Správa železnic - Roadschow - žáci si vyslechli, co se děje, když někdo skočí pod vlak nebo když vlak nabourá. Mohli si vyzkoušet poskytnutí první pomoci včetně masáže srdce na figuríně.

PÁTEK, 24. března 2023

HOPI Holding - přednáška byla zaměřena na sepsání životopisu, jak zvýraznit své přednosti a umět "se prodat" při hledání zaměstnání.

Bankéři do škol - tématem bylo internetové bankovnictví. Bezpečné používání platební karty, praktické příklady ze života, příjmy, výdaje.

Jeden svět na školách - na přednášce se diskutovalo o sociální problematice a válce na Ukrajině.

Projektový týden a GMW 2023 byl pro všechny žáky velmi přínosný, odnášejí si spoustu nových informací a představ, jakým směrem se vydat po ukončení střední školy. Děkujeme všem přednášejícím a pedagogům za přípravu, pomoc a dohled při přednáškách, obzvlášť paní Ing. Brožíkové a Ing. Kovardinské.

Písemná MZ - AJ
Přijímací zkoušky 1. termín