Úvod > Informace o škole > Aktuality ze školy > Zlatý úspěch našich logistiků

Zlatý úspěch našich logistiků

Ve dnech 11.-13. října se v celostátní soutěži „Logistik Junior SŠ“ střetlo celkem 21 družstev ze čtrnácti škol, která na půdu pořádající SŠ logistické v Dalovicích přijela z Opavy, Liberce, Ostravy – Vítkovic, Olomouce, Děčína, Ústí nad Labem, Plzně, Nového Města na Moravě, Chomutova, České Třebové, Prahy nebo Brna. Putovní pohár získal tým z dalovické logistické školy ve složení Veronika Mašková, Daniel Brabec a Tomáš Ouda.

„Radost byla o to větší, že zlato jsme získali poprvé až nyní v osmém ročníku a v největší dosavadní konkurenci,“ uvedla Jana Duringerová, garant celé celé soutěže vyhlašované MŠMT.

Soutěž konaná pod záštitou Svazu spedice a logistiky Praha prověřila logistické znalosti, prezentační dovednosti, ale také logické myšlení a  postřeh všech 66 soutěžících z celé republiky.

Mezi atraktivní stanoviště patřil Den D s prezentací zaměřenou na Lean management a finálový rozstřel 4 nejlepších týmů při interaktivní hře „Riskuj!“. Odměnou pro soutěžící byla exkurze do závodu SKF v Chodově, kde žáci viděli logistiku v praxi.

Výsledky:

1.místo          SŠ logistická Dalovice

2.místo          OA a SOŠ logistická Opava

3.místo          VOŠ a SPŠ strojní, stavební a dopravní Děčín

Akce se konala za podpory:

Toyota Material Handling, TimoCom, Witte automotive, Still, SKF, Spedica, Dachser, Petainer, FM logistik, Ept connector, DHL supply chain, Lagarde a Karlovarského kraje.

Všem velmi děkujeme!