Úvod > Informace o škole > Eduroam

Eduroam

eduroam.png

Naše škola je připojena k eduroamu

Eduroam je mezinárodní projekt zabývající se podporou mobility a roamingu v sítích národního výzkumu a vzdělávání (NREN). V České republice je  tento projekt zastřešován sdružením CESNET. Naše škola se do projektu zapojila v září 2019. Byl  tak učiněn další krok ke zvýšení kvality zajištění studia a prestiže školy.

Jeden účet - kdekoliv

Registrovaný účastník může používat tuto bezdrátovou sít (kdekoliv je dostupná) pomocí jednoho uživatelského účtu. Služba je pro všechny účastníky zdarma.

Použití roamingu je jednoduché - řádně nastavené zařízení účastníka se připojuje automaticky, jakmile je síť eduroam k dispozici. Podobně jako funguje připojení k zahraničním sítím mobilních operátorů v rámci roamingu. Odtud také akronym "education roaming".

Aktivace eduroam účtu

V eduroamu se používá uživatelské jméno sestávající ze dvou částí - uživatelské jméno + realm. Za uživatelské jméno, na něž jste zvyklí z přihlášení do počítače ve škole, budete v rámci roamingu přidávat znak "@" a realm "logistickaskola.cz. Například pro uživatele Jan Novák to tedy bude "novakj@logistickaskola.cz"

Nastavení uživatelských zařízení pro připojení k eduroamu

• název sítě (SSID): eduroam