Úvod > Projekty > Leonardo

Leonardo

Stáž žáků v procesu počátečního odborného vzdělávání SŠ v oblasti logistiky
Projekt byl realizován v letech 2007 - 2014.

Smysl a cíle projektu

Projekt byl zaměřen na zahraniční stáže žáků v oboru Provoz a ekonomika dopravy - logistika. Vzhledem k rozmachu logistických služeb v rámci Evropské unie, jsou zkušenosti žáků s prací v zahraniční logistické firmě velikým přínosem vzhledem k jejich uplatnitelnosti.

Účastníci stáže se zapojili do běžného pracovního procesu, ověřili svoje odborné znalosti zejména z oblasti dopravy, přepravy, logistiky, skladování, zbožíznalství, ekonomiky, účetnictví, obchodní a cizojazyčné komunikace. Řešili konkrétní problémy a situace ve firmě a poznali její fungování. Dále se seznámili s technologickými postupy, používaným odborným softwarem a rozvíjeli své kompetence. Výstupem bylo zpracování seminární práce, kde kromě prezentace firmy, zhodnotili i svůj vlastní rozvoj.

Projekty Leonardo byly k 1. lednu 2014 ukončeny a jsou nyní nahrazeny novým programem, a to Erasmus+, do kterého se naše škola zapojila a v prvním roce realizace vycestovalo 6 žáků na zahraniční stáž do německých partnerských firem.

Závěrečné zprávy z realizace projektů Leonardo:

Návrat žáků do školy 1. 9. 2021
Adaptační pobyty pro žáky 1. ročníků
Ústní maturitní zkouška - 13. 9.