Úvod > Projekty > OP VK 1.1

OP VK 1.1

Zavádění modulárního systému výuky v logistické škole (CZ.1.07/1.1.11/01.0022)
Projekt byl realizován v letech 2009 - 2012, v letech 2012 - 2016 proběhlo období udržitelnosti.

opvk.jpg

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Projekt byl 30. listopadu 2011 řádně a podle projektového plánu ukončen. Nyní probíhá období udržitelnosti.

Vytvořené materiály-výstupy v celkovém počtu 302 ks jsou uloženy ve školní Mediatéce a na vyžádání je zašleme elektronicky - info@logistickaskola.cz.

Soupis vytvořených produktů a jejich autorů (součást Licenční smlouvy).

Smysl a cíle projektu

V souladu se strategickými záměry MŠMT a Karlovarského kraje realizovala škola kurikulární reformu. Projektem se podpořilo zavádění modulárního školního vzdělávacího programu do výuky, a to během let 2009 - 2011.

Unikátní profilace školy do oblasti logistiky byla rozšířena aplikací logistiky do odvětví potřebných karlovarským krajem, zejména do cestovního ruchu, veřejné správy a finančnictví. Nejvíce tomu napomohl modulární systém výuky, který může flexibilně reagovat na trh, změnit tradiční výuku, podpořit klíčové kompetence a vytvořit rovné příležitosti pro žáky.

V průběhu projektu došlo k realizaci informační kampaně na základních školách a mezi širokou veřejností. Tato kampaň informovala o reformě ve škole.

Vznikly nové modulární programy pro další logistické obory s důrazem na klíčové kompetence a mezipředmětové vztahy. Učitelé vytvořili sady evaluačních testů zaměřené na klíčové kompetence. Realizací projektu se podpořila výuka ICT tvorbou digitálních učebních materiálů pro interaktivní výuku, výuku prostřednictvím e-kurzů v systému Moodle a zavedením odborného softwaru (SAP Business One, MountBlue).

Na začátku a na konci projektového období proběhla vnější evaluace metodou testu Barvy života ve dvou třídách. Došlo tak k porovnání tradiční výuky ze začátku projektu s výukou po reformě na konci projektu.

Exkurze na veletrh Profesia Days a letiště Kbely
Ve čtvrtek 7. 10. se uvidíme v Sokolově!
Exkurze na veletrh Profesia Days a letiště Kbely
Exkurze v závodě HOPI
Třetí prezentace naší školy v Ostrově
Seminář pro žáky na ZČU v Plzni