Úvod > Projekty > Pospolu

Pospolu

Podpora spolupráce škol a firem se zaměřením na odborné vzdělávání v praxi ("Pospolu")
Projekt byl realizován v letech 2012 - 2015.

Tento projekt připravilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky ve spolupráci se zaměstnavatelskými svazy a Národním ústavem pro vzdělávání.

Cílem projektu byla podpora spolupráce středních odborných škol a zaměstnavatelů, což vedlo k lepší přípravě absolventů škol a k prohloubení přípravy žáků v reálném pracovním prostředí. Dalším cílem bylo hledání dalších možností spolupráce škol ve firmách.

V Karlovarském kraji se do tohoto projektu zapojily 4 školy (naše škola, Integrovaná střední škola technická a ekonomická Sokolov, Střední odborná škola a střední odborné učiliště Nejdek, Střední průmyslová škola Ostrov) a 1 sociální partner (WITTE Nejdek, spol. s r. o.).

V průběhu projektu se školy účastnily monitoringu spolupráce škol a zaměstnavatelů. Dále proběhly stáže a praxe žáků i učitelů, přednášky a další aktivity, které si kladly za cíl větší sepětí teorie a praxe.

Vstoupili jsme do programu DofE
Lyžařský kurz druhých ročníků
Již tuto sobotu se těšíme na setkání
Školní kolo olympiády v NJ