Úvod > Projekty > Škola OnLine

Škola OnLine

Realizace projektu probíhá od roku 2006.

Ve školním roce 2006/2007 jsme se stali pilotní školou na školní informační systém Katedra Škola OnLine v rámci Karlovarského kraje. Postupně byly nasazovány a odladěny jednotlivé moduly tohoto informačního systému pro školy. Cílem pilotáže bylo zpřístupnění informačního systému školy prostřednictvím Internetu a náhrada za stávající systém, do kterého mělo přístup pouze vedení školy.

V průběhu let došlo k využití potenciálu tohoto komplexního systému. V současné době využíváme všechny dostupné on-line moduly, jako jsou například knihovna, školní matrika, propojení na docházkový systém a možnost sledování aktuální docházky (rodiče v reálném čase sledují, zda jsou jejich děti ve škole).

Od 1. ledna 2008 jsme se stali Střediskovou školou aplikace Škola OnLine pro Karlovarský kraj. Tím se naše škola stala regionálním centrem Školy OnLine a tvoří prostředníka mezi provozovatelem aplikace a reálním školským prostředím. Zajišťujeme lokální hotline, sběr požadavků na systém a další návrhy funkčností a samozřejmě také školení pro nové i stávající uživatele této aplikace.

22. listopadu 2011 jsme na setkání VIP a střediskových škol v Praze převzali od vedení společnosti certifikát, kterým jsme byli oceněni za dlouhodobou aktivní spolupráci na rozvoji školního informačního systému.

katedra_oceneni.jpg

Exkurze na veletrh Profesia Days a letiště Kbely
Ve čtvrtek 7. 10. se uvidíme v Sokolově!
Exkurze na veletrh Profesia Days a letiště Kbely
Exkurze v závodě HOPI
Třetí prezentace naší školy v Ostrově
Seminář pro žáky na ZČU v Plzni