Úvod > Projekty > UNIV

UNIV

Uznávání výsledků neformálního vzdělávání a informální učení v sítích škol poskytujících vzdělávací služby dospělým
Projekt byl realizován v letech 2007 - 2008.

Charakteristika projektu

Cílem projektu byl rozvoj dalšího vzdělávání v České republice. Projekt tak reagoval na stále se měnící společenské potřeby, zrychlující se vývoj technologických, technických a informačních procesů a struktur i proměnlivost trhu práce. Učení není ve vyspělém světě vnímáno pouze jako v dětství a mládí realizovaná příprava vedoucí k úspěšnému životu v dospělosti. Učení se stává běžnou součástí života dospělých, dokonce lze říci, že život dospělých je především neustálým učením.

Celoživotní učení je cesta, která nám umožňuje jak zvládat uvedené změny, ale i jak obstát na trhu práce a to i v mezinárodní konkurenci. Rozvoj celoživotního učení poskytuje i možnosti pro individuální rozvoj každého z nás.

Rozvoj dalšího vzdělávání a dílčí cíle projektu:
  • podpora poskytování dalšího vzdělávání na středních školách a vyšších odborných školách,
  • rozšíření nabídky dalšího vzdělávání o mechanismy umožňující uznávání výsledků neformálního vzdělávání a informálního učení.

V šesti krajích (Karlovarský, Ústecký, Pardubický, Jihočeský, Zlínský a Olomoucký), ve kterých byl projekt realizován, vytvořily zapojené školy síť. Vybrané školy byly vytipovány odbory školství příslušných krajských úřadů.

Došlo k mapování potřeb trhu práce a k přípravě modulově koncipovaných vzdělávacích programů za využití jednotné metodiky. Moduly se staly součástí databáze, která bude k dispozici každá škole. Tento zdroj dat bude sloužit k čerpání informací a k inspiraci při přípravě a realizaci kurzů dalšího vzdělávání. Vzdělávací výstupy budou připraveny ve spolupráci se sociálními partnery,  kteří se budou podílet i na evaluaci připravených programů.

Vstoupili jsme do programu DofE
Lyžařský kurz druhých ročníků
Již tuto sobotu se těšíme na setkání
Školní kolo olympiády v NJ